» » Rooney ve Olimpiakosu istemediTrabzonspora geldi

Rooney ve Olimpiakosu istemediTrabzonspora geldi

Rooney ve Olimpiakosu istemediTrabzonspora geldi


Trabzonspor'un 27 yaşında olan Kuzey Makedonya uyruklu topçusu Enis Bardhi, bordo mavili kulübe gitmek için DC United ve Yunan ekibi Olympiakos'un teklifini kabul etmedi.
Orta alan oyuncusu hem Türk takımında forma giyerek hem de Şampiyonlar Ligi için Karadeniz ekibine gitti. Ayrıca Bardhi'nin şampiyonluk kutlamalarındaki olanlardan çok etkilendi.

OLIMPIAKOS DAHA İYİ TEKLİF VERDİ
Wayne Rooney'nin teknik adamlık yaptığı MLS takımı DC United ve Yunanistan temsilcisi olan Olympiakos'un da transfer etmek için Enis Bardhi, Türk takımı olması şartı ve Şampiyonlar Ligi'nde oynaması hayali sebebiyle Trabzonspor'u tercih etmişti. Özellikle de bordo-mavili kulübün şampiyonluk kutlamalarındaki olaylar çok hoşuna giden 27 yaşındaki topçu, diğer teklifleri kabul etmeyerek Trabzonspor formasını giymeye karar verdi. Levante'nin 5 milyon Avro'luk teklifiyle Bardhi'yi Olympiakos'a göndereceklerini fakat Kuzey Makedonyalı futbolcunun Trabzonspor'da forma görevi almak istediğini söylemesi ardından takımının geri adım attığını söyledi.

ROONEY İKNA OLMADI
Trabzonspor'un Bardhi transferinde tek ezeli rakibi Olympiakos değildi. MLS takımlarından DC United'da futbolcuyu kadrosuna dahil etmek için girişimlerde bulundu. Teknik adam Wayne Rooney, kadrosunda görmeyi istediği Kuzey Makedonya uyruklu futbolcuyla birkaç kez görüşse de Bardhi, Şampiyonlar Ligi'nde oynama istediği sebebiyle teklifi reddetti.

ERTUĞRUL DOĞAN TRANSFER BİTTİ
Trabzonspor Asbaşkanı Ertuğrul Doğan'ın 3 ayın sonunda orta alan futbolcusunun transferini yaptığı açıklandı. 10 milyon Avro transfer ücreti olan Makedonya uyruklu topçu içi çalışmalara Mayıs gibi başlamış olan Trabzonspor'da başkan Ertuğrul Doğan, transferleriyle ilgilenmeye devam ederken, futbolcuyu ikna etmeye çalışarak Karadeniz ekibine transfer etti. Bardhi göstermiş olduğu ilgiyle, Türk takımı olması hem de Şampiyonlar Ligi'nde oynamak isteyen Trabzonspor ile 3 yıllık anlaşma imzaladı.
Başarılı oyunculardan Enis Bardhi'nin tüm karşılaşmaları sitemiz stadyumtv3.com adresinden takip edebilirsiniz